Prvotné ťažkosti pri výrobe kozmetiky

Keď sa to stalo, bola som veľmi nervózna, do rána do 3 som čistila kuchyňu a postojačky som už zaspávala. Ale teraz spätne sa na tom už len zasmejem a môžem napísať: DOBRODRUŽSTVO! Bez dobrodružstva by bol život monotónny a nudný!

Stalo sa to niekedy v jeseni, keď som experimentovala doma s výrobou krémov.
Krém som musela miešať mixérom a pritom som postupne pridávala prísady…
Pomaly som rozpustila rôzne maslá, všetky prísady som vymerala. V jednej ruke som mala misku s maslami, v druhej mixér. Keď som už videla, že konzistencia masla je ok, položila som misku na linku a načiahla som sa za ostatnými prísadami a to samozrejme bez toho, aby som prestala mixérom miešať hmotu. Konzistencia bola ako majonéza, nemohla som ju prestať miešať, lebo by spľasla, nebola by dobrá. Ešte predtým, ako som skoro dočiahla na pohár s prísadami, mixér sa zachytil o misku a párkrát ju poriadne poprekrúcal.
Celá kuchyňa bola plná shea a mangového masla…

Tak si to predstavte, že na paradajkách, paprikách bolo shea (ktoré samozrejme hneď tuhlo), na chladničke, na psovi, mikrovlnke, pohároch, kávovare, lampách, kvetoch, záclonách, VŠADE a na všetkom, čo sa len v kuchyni nachádzalo!!
Bolo 23:32 a ja som sa modlila, aby sa môj manžel nezobudil predtým, ako stihnem ten neporiadok upratať! Všetko, na čo si len spomeniete, bolo od shea a mangového masla! V tuhom stave! Utierala som, drhla, horúcou vodou som polievala, fénom zohrievala, ani to nechcite vedieť, ale do 3-tej rána som to upratala a mŕtva som padla do postele. Ráno manžel len toľko poznamenal, že čo som robila s dlažbou, lebo sa strašne šmýka, že sa po nej nedá chodiť! Hahahaha… ja viem, čo som robila…. vyrábala som obľúbený krém, lepšie povedané UPRATOVALA!

Pekný deň VÁM prajem!
AnA

Páčil sa vám príspevok? Zdieľajte ho s priateľmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.