Tajomstvo zázračných nápojov Galov…

Sľúbila som, že keď budem mať trošku času, preložím Vám, čo práve čítam. Ja to považujem za veľmi zaujímavé, dúfam, že aj Vy.

Denne sa učím, veď iba tak môžeme byť stále lepšími. Pre mňa sú nielen rastlinky zaujímavé ale aj ich príbehy, prečo, s tým, že dávam dôraz aj na slnko a mesiac a ich vyžarovanie a vplyv.

Galovia nazývali imelo „Omnia sanantem“, čiže na „všetky rany“. Vôňa z ich šťavy sa považovala za univerzálnu protilátku, čarovným sérom plodnosti, magickou ochranou, ktorá vás urobí neporaziteľným. Samozrejme imelo nevylieči všetko, ale určite je veľmi účinným liekom

Výskum ukázal, že obsahuje také látky, ktoré sa používajú ako ľudový liek pri srdcových ochoreniach (napr. acetylcholín, vápnik, fosfor). V prípade vysokého krvného tlaku a závratoch, pri liečení arteriosklerózy a nachádza sa aj v určitých liekoch.

Tradičné použitie pre zvýšenie odolnosti organizmu: bobule imela obsahujú 15-krát viac vitamínu C ako pomaranč. Podstatou je, že rastie na výhradné problémových miestach a výskumom boli dokázateľné opakovateľné priaznivé účinky na imunitný systém.
Je dôležité upovedomiť, že imelo zabraňuje rastu nádorových buniek a inhibujú tvorbu metastáz.

Imelom proti rakovine
Imelo obsahuje také komplexné bielkoviny, lektíny, ktoré ovplyvňujú bunkový metabolizmus. Stimuluje detskú žľazu a sfunkční dôležité obranné mechanizmy (napr. biele krvinky, interferón). Môže upraviť poškodenia DNS pochádzajúce z okolia. Štúdie poukázali, že zabraňuje rastu rakovinových buniek a metastáz. Imelo pomáha tlmiť bolesť a upravuje zdravotný stav.
Nakoľko je rakovina „studená“ choroba, je dôležité spomenúť, že vďaka terapii s imelom sa zvýši teplota tela. Túto chorobu si väčšinou všimnú neskoro, už vo vyššom štádiu, čo prislúcha nočnému bezvedomiu. Toto všetko je dôkazom, že rakovinoví pacienti potrebujú liečbu dňom.

Liečba imelom je oveľa lepšie znesiteľná ako obvyklá liečba rakoviny, napríklad v prípade žiarenia alebo cytostatík, taktiež ich nežiaduce účinky. Nech však samoliečba zostane pre každého tabu, pretože v terapii sú potrebné všetky strany liečenie a môžu ju vykonávať len odborníci, pretože nie je taká jednoduchá.
Podľa rakoviny používajú taký druhy imela, ktoré rastú na rôznych stromoch, ako napr. na jablku (odporúča sa špeciálne pre ženy na rakovinu pŕs a ženských pohlavných orgánov), na dube (odporúča sa na všetky typy rakoviny, špeciálne pre mužov), na lipe (obličky a pľúca), topoľ (rakovina prostaty), borovica (žalúdok a črevá), vŕba (v prípade každej rakoviny, polyartritída, osteoartritída), hloh (pri všetkých typoch rakoviny, obzvlášť pri vápenatení koronárnych tepien, pri prevencii pred infarktom a aj následnej liečbe po).

Nehnevajte sa, ale už poriadne ani nevidím, idem spať, zajtra musím na trh… budem pokračovať, hneď ako bude trochu času.

Páčil sa vám príspevok? Zdieľajte ho s priateľmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.